Firemní logo
Anglická jazyková verze
Česká jazyková verze

Inženýrská činnost ve výstavbě
Konstruktérská činnost v oblasti výroby ocelových konstrukcí

O firmě
Jsme rodinná firma působící na trhu už 24 let. Naši konstruktéři mají více než třicetileté zkušenosti s ocelovými konstrukcemi různého typu a určení. Byli jsme u toho, když se v České republice začalo pracovat na vůbec prvních instalacích software Xsteel (dnesTekla Structures).

Za dobu sv
é existence jsme dostali možnost pracovat na projektech malého i velkého rozsahu, rozdílných účelů a míst stavby na všech kontinentech féto planety.

Více historie ..... ?
Rok založení:
2000
Počet zaměstnanců
5
Praxe v oboru
35 let
Roční kapacita projektů
0 - 3000t
Celkem realizováno
1300+ zakázek
Posuv nahoru
Historie
Firma STEELINXpro spol. s r.o. byla založena v roce 2000.

Zakládajícími členy se stali zaměstnanci v té době transformující se firmy HARD Jeseník, dříve RD Jeseník, kteří se zárověn jako členové jedné rodiny, rozhodli vzít osud do vlastních rukou. Základem byly více než třicetileté zkušenosti s projekcí, výrobou a realizací halových objektů, které za uplynulých 30 let získali. I přes nelehké začátky firma postupně získávala nové a nové zákazníky a to především diky na českém trhu revoluční změně ve způsobu tvorby výrobní a montážní dokumentace ocelových konstrukcí. Zkušenosti vůbec prvních uživatelů software Xsteel dnes Tekla Structures, poprvé nasazeným do reálné praxe v již zmiňované firmě HARD Jeseník, pak byly nespornou výhodou. V době na začátku tisíciletí pak dynamicky  rozvíjející se stavebnictví naštěstí přinášelo nové a nové příležitosti a to i v oblasti speciálních technologických konstrukcí, kdy bylo nutné intenzivně a neustále rozvíjet znalostní a technickou základnu firmy. Postupně tak byly vytvářeny vlastní technické podpůrné systémy postavené na otevřené architektuře programu Tekla Structures pro snadnější a rychlejší tvorbu modelů, výkresů pro výrobu a montáž a další doplňující dokumentaci ve formě výpisů, seznamů a datových struktur pro následné využití našimi zákazníky. Roky plynuly  zakázka za zakázkou, projekt za projektem, přinášely nové poznatky a zkušenosti a požadavky na rozvoj systému zpracování.
I dnes ruku v ruce s tímto interním procesem se nám neustále daří zvyšovat rychlost zpracování zakázek, a především kvalitu výkresové dokumentace a jejich částí. Náročnost toho nikdy nekončícího procesu navíc zvyšují různorodé požadavky jednotlivých zákazníků na vzhled a formu dokumentace a také na datovou podporu jejich vlastních výrobních procesů. S rozvojem 3D modelování pomocí výpočetní techniky v uplynulé dekádě i v dalších navazujících oborech pak vyvstala nutnost osvojit si i znalosti BIM procesu. Díky oboustranné datové výměně se zákazníky a spolupracujícími firmami můžeme poskytnout dokonalý projekční a konstrukční servis, který je předpokladem zdárného dokončení každého projektu.
Posuv nahoru
IČ: 25862367, DIČ:CZ25862367 obch.rejstřík vedený Krajským soudem v Ostravě oddíl C, vložka 22835